Debiut giełdowy Vigo System już jutro 25 listopada b.r..

24 List

Cudofix od tygodnia zastanawiał się kiedy będzie debiut na giełdzie spółki Vigo System. Już wie! Debiut Vigo System będze 25.11.2014.

Cudofix zaciera ręce. Jest to polska spółka i jej IPO powinno być lepsze od tego co ostatnio obstawiłem. Poprzednio obstawiłem niewypał i liczę na sukces IPO Vigo System.

Za 2013  rok Vigo System miał poniżej 7 mln zł zysku netto i poniżej 21 mln zł przychodów. W I połowie 2014 jest prawie 5 mln zł zysku netto i 11,15 mln zł przychodów.

Mają innowacyjny biznes a w innowacjach Cudofix widzi przyszłość.

Notka z ich strony internetowej:

VIGO System S.A. jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych Detektorów Podczerwieni. W latach 80-tych, w Wojskowej Akademii Technicznej, zespół pod kierownictwem prof. dr. hab. Józefa Piotrowskiego opracował unikalną technologię wytwarzania detektorów pracujących bez chłodzenia kriogenicznego, którą następnie wdrożono w firmie.

Oferowane obecnie detektory są wykorzystywane w przemyśle, medycynie, technice wojskowej oraz pracach badawczych – stanowią wyposażenie systemów pomiarowych w pracowniach najbardziej renomowanych ośrodków badawczych na całym świecie.
Opracowane i wyprodukowane przez VIGO System detektory, pracują obecnie na pokładzie łazika Curiosity, w ramach misji Mars Science Laboratory. Firma uzyskała status oficjalnego dostawcy podzespołów dla NASA.
Ofertę produkcyjną VIGO System stanowią również zaawansowane urządzenia optoelektroniczne, w tym wysokiej klasy Kamery Termowizyjne do zastosowań cywilnych i wojskowych.

Szczególnym atutem firmy jest umiejętność łączenia prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie techniki podczerwieni z produkcją, przy ścisłej współpracy z użytkownikiem.
VIGO System nie zapomina o korzeniach – od wielu lat we wspólnym, wciąż rozbudowywanym laboratorium, prowadzi z naukowcami z Wojskowej Akademii Technicznej oraz innych placówek badawczych krajowych i zagranicznych, zaawansowane badania nad nowymi typami detektorów podczerwieni.

Cudofix liczy na dobry wynik. Jaki obstawiacie start notowań na IPO Vigo System? Będzie zysk czy strata na IPO? Cudofix liczy na zysk.

Komentarzy 10 do “Debiut giełdowy Vigo System już jutro 25 listopada b.r..”

 1. scg 24 listopada, 2014 @ 1:21 pm #

  Wow… robili detektory dla Curiosity? Sam się zarzekałem omijać wszelkie IPO szerokim łukiem. Ale jako wielki zwolennik Nauki i innowacji zaczynam sie zastanawiać, czy nie wejść. Zadałeś szpilkę Cudofixie 🙂 Moja jedyna obawa, to to, że nasza giełda może po prostu nie docenić działalności spółki, żeby nie powiedzieć innowacyjnych spółek w ogóle.

 2. mikmik 24 listopada, 2014 @ 1:36 pm #

  Skoro liczysz na udany start, dlaczego chcesz się pozbyć dobrej spółki

  • cudofix 24 listopada, 2014 @ 1:57 pm #

   a dlaczego miałbym ją trzymać?

   • mikmik 24 listopada, 2014 @ 2:52 pm #

    Ok. nie było pytania 🙂

   • krytykant 24 listopada, 2014 @ 5:44 pm #

    obstawiam minus 10%. wynik za 14 jest napompowany, biznes niepewny, a redukcja wynika tylko i wylacznie z mikrej wielkosci oferty oraz niedoczytania prospektu przez indywidualnych. zauwazcie tez, ze nowa emisja to pon. 15% – jesli to taka niesamowita spolka to po co founderzy/wlasciciele sprzedaja swoje akcje juz teraz?

    nie podoba mi sie ta spekula Cudofixie.

   • Max 25 listopada, 2014 @ 9:59 am #

    No i krytykant pojechałeś po bandzie 7% na debiucie to nie -10%. Co do wyprzedaży akcji przez właścicieli to rozumiem, że jest się czego obawiać gdy wyprzedają ponad 50% podczas gdy w sumie rzucono 40% i 60% pozostaje cały czas w rękach aktualnych akcjonariuszy a widać mieli ochotę spieniężyć biznes i udać się na emeryturę bo z ZUSu pewno mało co dostaną. Pozdro i gratulacje debiutu. Też zarobiłem swoje.

 3. Grzelaq 24 listopada, 2014 @ 3:37 pm #

  Cudofix lubi innowacje, a czy czasem Cudofix spogląda łakomym okiem na Newag? Jak rekin biorą rynek, nowe produkty, portfel zamówień pęka, certyfikują się na nowe rynki. Co prawda nie jest to Pesa, która z innowacji wręcz słynie, ale w moich oczach wygląda atrakcyjnie. Wygląda na to, że kolejny rok, to ich rok. Ciekawi mnie zdanie Cudofixa na temat tej spółki, będę wdzięczny za chwilę uwagi 🙂 Pozdrawiam.

 4. PawelS 24 listopada, 2014 @ 4:07 pm #

  IPO na GPW od jakiegoś czasu mają regularnie słabe wyniki na starcie. Fundamenty może i dobre, ale i tak jak dla mnie to ruletka. Trzymam kciuki, ale pozostaję poza rynkiem 🙂 Pozdr. i witamy z powrotem.

 5. Dzygit 24 listopada, 2014 @ 4:33 pm #

  Witam Pana, ja też liczę na udany debiut i też zamierzam jutro sprzedać. Uważam spółkę za ciekawą ale po redukcji dostałem niewiele akcji więc pozostają mi dwie strategie: pierwsza dokupić na debiucie, druga sprzedać, Wybieram drugą. Pozdrawiam,

 6. Kamil 24 listopada, 2014 @ 8:02 pm #

  Szkoda tylko, że była taka duża redukcja 😦

Zaproponuj komentarz (w przeciągu 45 dni nastąpi jego rozpatrzenie. Trolling, chamstwo, przejawy olbrzymiej głupoty i postawy roszczeniowenie nie będą tolerowane)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s