Czy LARQ SA da zarobić na rowerach? Czy rowery miejskie są popularne?

26 Mar

Wiosna. Rowery. Miasta montują stacje. Z roku na rok tego więcej. Największą sieć rowerów ma LARQ. Spółka zapomniana. Mocno przeceniona. Takie dają duży zarobek. Co państwo o tym sądzą? Rowery mają przyszłość? Masowy rozrost? masowe zyski?

Jestem leniwy. Wolę terenówki. Może powinienem zrzucić wagę? Czy rower ma sens? Korzystacie z rowerów? Ta spółka chodzi mi po głowie, lecz waham się. Tu o zyskach decydują masy. Rower musi mieć masowe wzięcie. A jak lato da deszcz? Mas nie będzie. Budują stacje u państwa? Rowerów przybywa? Jeździcie państwo?

Reklamy

Komentarzy 13 to “Czy LARQ SA da zarobić na rowerach? Czy rowery miejskie są popularne?”

 1. Marcin Marzec 26, 2019 @ 10:44 am #

  Larq to nie jest poważny papier dla poważnych ludzi z poważnym kapitałem 🙂

  • cudofix Marzec 26, 2019 @ 12:09 pm #

   o Apple i CDR też tak mówili . innowacje wymagają nakładów

 2. Tomek Marzec 26, 2019 @ 10:50 am #

  moim zdaniem bardzo ciekawa spółka, natomiast wiele zależy od sukcesu ich projektu w Trójmieście czyli MEVO. Projekt elektrycznych rowerów miejskich opóźniony o kilka miesięcy, dziś ma swoją premierę i nie płyną zbyt pozytywne komentarze z miasta. Rowery nie rozstawione, problem z rejestracją, regulamin na słabym poziomie, itd.

  • cudofix Marzec 26, 2019 @ 12:07 pm #

   Byle ruszyli z MEVO przed wakacjami. Turyści będą żyłą złota.

 3. Martin Marzec 26, 2019 @ 10:58 am #

  We Wrocławiu jest tego z roku na rok coraz wiecej. W tym roku chyba 200 stacji, to da jakies 2000 rowerow (klasyczne, cargobike, tandemy). Wierząc w statystyki przedstawiane przez NextBike to z roku na rok jest coraz wiecej wypozyczen, takze przez turystow z zagranicy. Sciezki rowerowe sa budowane w calkiem dobrym tempie. Jest potencjal, aczkolwiek dla mniej aktywnych są skuterki elektryczne, hulajnogi i samochody). Osobiscie od 2010 roku rynek rowerow na wypozyczenie rozrósł sie kilkukrotnie.

  • tedsheep Marzec 26, 2019 @ 10:08 pm #

   Warszawa – uważam że ma to przyszłość i z tego co widzę coraz więcej ludzi korzysta z tego typu transportu. Dużo znajomych dojeżdża do pracy w ten sposób z domu czy to z dworca (jako kolejny środek transportu na swojej drodze do pracy). W weekendy to samo masa turystów i ludzi chcących odpocząć. Poza tym należ wziąć pod uwagę rozwój miasta za chwile do centrum zobaczymy zakazy wjazdu ponieważ za duży smog itp itd a jakoś trzeba się poruszać w tym mieście. Daje do obserwowanych.

  • wilk Marzec 27, 2019 @ 11:55 am #

   Dla zabawy i emocji może być ale jak na dobrego myśliwego przystało może byś zapolował na grubego zwierza z solidną kapitalizacją :-)?

 4. Mariusz Marzec 26, 2019 @ 12:14 pm #

  Witaj.
  Mogę jedynie powiedzieć, że w Koszalinie zamontowali w ubiegłym roku kilka stacji i jak była ładna pogoda, to nie było wolnych rowerów. Duży popyt.
  Ale jeśli chodzi o notowania, to słabo to widzę ze względu na obroty… Ale kiedyś to może się zmienić.
  Pozdrawiam

 5. DOX Marzec 26, 2019 @ 1:39 pm #

  W tym roku wchodzi duży gracz Daimler+BMW do dużych aglomeracji z usługą Free Now (między innymi elektryczne hulajnogi) więc część klientów zwłaszcza dojeżdżających do pracy się przesiądzie. Leniwi turyści też.

 6. Łukasz Marzec 26, 2019 @ 8:44 pm #

  Za jakieś śrubki to tu można grać, ale większego kapitału to tu nie widzę 🙂

 7. amplus Marzec 26, 2019 @ 10:08 pm #

  Zobaczymy jak Mevo się przyjmie w 3city.

  Osobiście siedzę w G-Energy, już jest pokaźny zarobek, a zapowiada się sporo większy. Wielomilionowe kontrakty, innowacyjny projekt Politerm, a kurs ciągle nisko i jest co odrabiać.

 8. Waldi Marzec 28, 2019 @ 11:12 am #

  Średni wol. 3m: 728
  Bez komentarza 😀

 9. Łukasz Kwiecień 1, 2019 @ 2:11 pm #

  Z LARQ to jest sprawa taka, że patrząc na arkusz zleceń, to można bardzo małymi kwotami w obydwie strony tę spółkę pchnąć o znaczne procenty.
  Co do biznesu, to jak fundusz, więc trzeba patrzeć na spółki, których udziały LARQ posiada.
  Osobiście mam za drobne.

Zaproponuj komentarz (w przeciągu 45 dni nastąpi jego rozpatrzenie. Trolling, chamstwo, przejawy olbrzymiej głupoty i postawy roszczeniowenie nie będą tolerowane)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: